Söğütlü Festivali
Untitled Document
26. Söğütlü Festivali

Söğütlü Festivali ilin en önemli tarım ve hayvancılık organizasyonu

Söğütlü Tarım Hayvancılık Süt Festivali ve yağlı pehlivan güreşleri ilk olarak 1985 yılında yapılmaya başlamıştır.

Festivalimizin amacı ilçemizin verimli topraklarında insanlarımızın daha iyi ürün alabilmeleri için neler yapılabileceğini çeşitli etkinliklerle yöre halkına anlatılmasıdır. Festivalimiz başladığı yıldan günümüze kadar kesintisiz olarak devam etmektedir.

   

Söğütlü Festivali Başladı

Geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen ve bu yıl 26.sı düzenlenen Söğütlü Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali'nin açılışı her yıl olduğu gibi bu yılda festival yürüyüşü ile başladı. Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Söğütlü Kaymakamı Adil Karataş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Söğütlü Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan, Ak Parti Milletvekili Hasan Ali Çelik ve vatandaşlardan oluşan kortej, Bursa Mehteran bölüğü eşliğinde festival alanına kadar yürüdü. Yürüyüşün festival alanında son bulmasının ardından Er Meydanı'nda açılış töreni gerçekleştirildi. Festivalin açılış konuşmasını yapan Söğütlü Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan, büyük bir kesimi tarımla uğraşan ilçenin gelişmesinde ve dünya çapında tanıtılmasında gerçekleştirdikleri festivalin büyük bir rol oynadığını söyledi. Özcan, festival kapsamında en iyi düve, en iyi buzağı yarışmalarının yanı sıra halk konserleri ve yağlı pehlivan güreşleri düzenleneceğini de belirtti. Konuşmaların ardından protokol aralarında en iyi inek, en iyi düve, en iyi buzağıların bulunduğu hayvan sergisini gezerek çiftçilerle sohbet edildi. Gezinin ardından en iyi cins inek, buzağı, tosun yarışmasında dereceye giren çiftçilere madalya ve para ödülleri verildi.

   
   

Söğütlü Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan, festival kapsamında en iyi düve, en iyi buzağı yarışmalarının yanı sıra halk konserleri ve yağlı pehlivan güreşleri düzenleneceğini belirtti.

 
 

Konserler

Söğütlü Geleneksel 26. Tarım Hayvancılık ve Süt Festival şenliklerinin birinci akşamında ünlü sanatçı Yusuf GÜNEY sahne aldı. Festival alanında yapılan konserlerinde birbirinden güzel şarkılar ile halk eğlendi.

Şarkılar Söylendi

Yusuf GÜNEY festivale katılanlara bol bol şarkılarını söylerken, dansta etti. Gecenin geç saatlerine kadar süren halk konserine katılan yüzlerce kişi sanatçıyı bol bol alkış yağmuruna tuttular. Geceye Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan katıldı.

 
 
   
 
 
 
Söğütlü Hakkında
Foto Galeri
Video Galerisi
Basında Söğütlü
 
Misyon & Vizyon
Başkan
Başkan Yardımcısı
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Müdürlükler - Servisler
Etik Kurulu
Organizasyon Şeması
Önceki Başkanlar
Faaliyet Raporu
 
Önemli Numaralar
Resmi Kurumlar
Başvuru için Gerekenler
Kentlilik Bilinci
Ulaşım Rehberi
Ak Masa - 153
Bağlantılar
 
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Müdürlükler - Servisler
 
İletişim Bilgileri
Bilgi Edinme
Ak Masa