Söğütlü Festivali
Untitled Document
24. Söğütlü Festivali

Söğütlü Festivali ilin en önemli tarım ve hayvancılık organizasyonu

Söğütlü Tarım Hayvancılık Süt Festivali ve yağlı pehlivan güreşleri ilk olarak 1985 yılında yapılmaya başlamıştır.

Festivalimizin amacı ilçemizin verimli topraklarında insanlarımızın daha iyi ürün alabilmeleri için neler yapılabileceğini çeşitli etkinliklerle yöre halkına anlatılmasıdır. Festivalimiz başladığı yıldan günümüze kadar kesintisiz olarak devam etmektedir.

   

24. Söğütlü Festivali 18-19-20 Temmuz 2008

Tarım Hayvancılık ve Süt festivalinin 24.sü coşkuyla kutlandı. 24. Söğütlü tarım hayvancılık süt festivali ve yağlı pehlivan güreşlerini coşkuyla kutladık.18-19-20 temmuz 2008 tarihleri arasında gerçekleşen festival 18 ağustos Cuma günü açılış töreniyle başladı.Tören Atatürk büstüne çelenk koyulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı ve mehteran takımıyla kortej eşliğinde Festival alanına yürüyüş yapıldı. Açılışa Sakarya Valisi Hüseyin ATAK Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz DURAN İl Emniyet Müdürü Faruk ÜNSAL Milletvekillerimiz Belediye Meclis Üyelerimiz İlçe Daire Amirleri ve Vatandaşlar katıldı. Festival alanında konuşma yapan başkan ÖZCAN 24 yıldan bu yana ilçede sürdürülen festivalin bu yılda aynı çoşkuyla yapılacağını belirtti. Festivalin açılışından sonra en iyi hayvan yarışması yapıldı ve dereceye girenlere belediye ilçe tarım müdürlüğü ve sivil toplum örgütleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.
Festivalin ilk akşamı olan Cuma akşamı halk konseri gerçekleşti.Konsere LARA, Gökhan TEPE ve Star televizyonunun başarılı programcısı Hakan DOĞANAY katıldı.

   
   


YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİNE 400 GÜREŞÇİ KATILDI

Festivalimizin İkinci gününde yapılan yağlı pehlivan güreşlerinde yaklaşık 400 güreşçi katıldı. 20 baş pehlivanın katıldığı güreşlerde birinciliği Ahmet KAVAKCI aldı. Diğer dallarda kazanan güreşçilere çeşitli hediyeler verildi. Güreşlere Sakarya milletvekillerimizden Recep YILDIRIM
Büyükşehir belediye başkanı Azizi DURAN Kaynarca Belediye başkanı
Tuncay AYDIN Çapa tıp Fakültesi Çocuk Ana bilim dalı başkanı Prof Dr Alaattin ÇELİK Kırpınar Güreş Ağası Seyfettin SELİM Geçen yıl ki Güreş Ağamız Haluk AYGÜN Belediye Başkanları Belediye Meclis üyelermiz ve ilçe protokolü katıldı. Yapılan Güreşlerden sonra 2009 yılı güreş ağalığı seçimlerine geçildi. Yapılan seçimlerde Ağalığı İlçede bulunan Karakaş Lokantaları sahibi Ramazan KARAKAŞ 70 bin ytl ile kazandı.

Festivalimizin son günü olan Pazar günü diğer bir etkinliğimiz olan bisiklet yarışları yapıldı. 10-18 yaş grubunda yapılan yarışlarda derceye giren sporculara Başkan ÖZCAN tarafından çeşitli hediyeler verildi.
Festivalimizin son günü olan Pazar akşamı ücretsiz halk konseri yapıldı. Konsere grop Laçin ve grup koridor katıldı. Konser sonunda konuşma yapan Başkan ÖZCAN Festivalimize katkıda bulunan tüm İş adamlarımıza İlçe esnafımıza ve vatandaşlarımıza teşekkürlerini sundu.

   


 
Söğütlü Hakkında
Foto Galeri
Video Galerisi
Basında Söğütlü
 
Misyon & Vizyon
Başkan
Başkan Yardımcıları
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Müdürlükler - Servisler
Etik Kurulu
Organizasyon Şeması
Önceki Başkanlar
Faaliyet Raporu
 
Önemli Numaralar
Resmi Kurumlar
Başvuru için Gerekenler
Kentlilik Bilinci
Ulaşım Rehberi
Ak Masa - 153
Bağlantılar
 
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Müdürlükler - Servisler
 
İletişim Bilgileri
Bilgi Edinme
Ak Masa