Söğütlü Festivali
Untitled Document
22. Söğütlü Festivali

Söğütlü Festivali ilin en önemli tarım ve hayvancılık organizasyonu

Söğütlü Tarım Hayvancılık Süt Festivali ve yağlı pehlivan güreşleri ilk olarak 1985 yılında yapılmaya başlamıştır.

Festivalimizin amacı ilçemizin verimli topraklarında insanlarımızın daha iyi ürün alabilmeleri için neler yapılabileceğini çeşitli etkinliklerle yöre halkına anlatılmasıdır. Festivalimiz başladığı yıldan günümüze kadar kesintisiz olarak devam etmektedir.

   

TARIM HAYVANCILIK VE SÜT FESTİVALİ'NİN 22. CİSİNİ ÇOŞKUYLA KUTLADIK.

BAŞKAN ÖZCAN" HER FESTİVAL GEÇMİŞTEKİNDEN DAHA İYİ VE GÜZEL OLACAK"

Bu yıl 22.'si düzenlenen "Tarım Hayvancılık ve Süt Festivali"miz, belediyemiz önünden festival alanına kadar süren festival yürüyüşü ile başladı.
Festivalin açılış programına, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Recep Yıldırım, Hasan Ali Çelik ve Ayhan Sefer Üstün, Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ömer Yazıcı, Söğütlü Kaymakamı Bayram Ali Köse, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yusuf Alemdar, Ferizli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Kaşkaş ile çok sayıda vatandaş katıldı. Söğütlü Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan, yaptığı açılış konuşmasında, "Amacımız tarıma ve hayvancılığa destek vermek. 22.'sini düzenlediğimiz ve 3 gün sürecek festivalde tarım fuarı ve süt inekleri yarışmalarının yanısıra konserler de düzenleyeceğiz. Ayrıca 50 çocuğu da sünnet ettireceğiz. Bu etkinliklere tüm Sakaryalılar'ı bekliyoruz" dedi.
Festivalin ilk gün etkinlikleri kapsamında "En Güzel Süt Veren Hayvan" yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye giren hayvan sahiplerine altın ve para ödülü verildi.

   
   


SÖĞÜTLÜLER ALİŞAN KONSERİ İLE ÇOŞTULAR

Bu yıl 22.'si düzenlenen "Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali"nde ünlü şarkıcı Alişan sahne aldı.
"22. Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali"nin ilk gününde festival alanında halk konseri düzenlendi. Konseri binlerce vatandaşın yanısıra Söğütlü Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan, Ferizli Belediye Başkanı Hüseyin Kaşkaş, Gölkent Belediye Başkanı Talih Atalay, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk izledi.
Konserde sahneye ilk olarak Ankaralı Yasemin çıkarak söylediği türkülerle vatandaşları coşturdu. Ardından Nuray Hafiftaş da türküleriyle Söğütlü halkına unutulmaz bir gece yaşattı. Gecenin finalinde ise sahneye Alişan çıktı. Söylediği şarkılarla özellikle genç kızların büyük ilgisini çeken Alişan, büyük alkış aldı. Sanatçı, geç saatlere kadar hayranlarını coşturdu.
Gecenin sonunda bir konuşma yapan Söğütlü Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan, sanatçılara ve verdikleri destekten dolayı Söğütlü halkına teşekkür etti.

   FESTİVAL KAPSAMINDA DÜZENLENEN BİSİKLET YARIŞINDA, DERECEYE GİREN ÇOCUKLARA BİSİKLET HEDİYE ETTİ

22.'si düzenlenen 'Tarım Hayvancılık ve Süt Festivali' etkinlikleri kapsamında düzenlenen bisiklet yarışında, dereceye girenlere bisiklet hediye edildi.
Söğütlü'de festival, düzenlenen çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Festival kapsamında, 9 ila 13 yaş arası 80 çocuğun katılımı ile 2 kilometrelik bir parkurda bisiklet yarışı düzenlendi. Büyük çekişme içinde geçen yarışlar sonunda ilk 4'e giren çocuklara, Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan tarafından bisiklet hediye edildi.
Yarışmanın sonunda dereceye giren Betül Kantarcıoğlu, Ömer Faruk Özer, Serkan Akyol ve Emre Aydınlı'yı tebrik eden Başkan Ertuğrul Özcan, "Bu yıl 3.'sünü düzenlediğimiz bisiklet yarışında dereceye girenleri kutluyorum. Onları birer bisiklet ile ödüllendiriyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu tür aktiviteleri daha da geniş kapsamlı gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

TARIM VE HAYVANCILIK FUARINI 15 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Festival bünyesinde festival sahamızda belediyemizce düzenlenene tarım ve hayvancılık fuarına bölge çiftçimiz yoğun ilgi gösterdi. Festival alanında düzenlenen fuara tarım ve hayvancılık, ısı yalıtım, otomobil ve inşaat söktürende faaliyet gösteren 107 firma katılırken üç gün süren fuarı 15 binin üzerinde kişinin izlendiği öğrenildi. Başkan Özcan festival bünyesinde geleneksel olarak açtıkları tarım ve hayvancılık fuarı ile bölge çiftçisinin tarım ve hayvancılık alanındaki son yenilkleri öğrenme fırsatı elde ettiklerini belirtti.

SÖĞÜTLÜ BELEDİYESİ'NİN 50. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ SEBEBİYLE DÜZENLENEN TÖRENDE ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARINA PLAKET VERİLDİ

Belediyemizin kuruluşunun 50. yıldönümü sebebiyle düzenlenen törende, eski belediye başkanlarına plaket verildi.
Söğütlü Belediyesi'nin kuruluşunun 50. yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende, hayatta olan 6 belediye başkanı ile belediye meclis üyelerine plaket verildi. Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan, Söğütlü Belediyesi'nin 1956 yılında Ahmet İr tarafından kurulduğunu söyleyerek, aradan geçen zaman içinde ilçede büyük değişiklikler meydana geldiğini belirtti.
Söğütlü'nün modern bir ilçe olma yolunda adım adım ilerlediğini kaydeden Başkan Özcan, "Bugüne kadar ilçeye büyük hizmetler veren tüm belediye başkanlarına teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyorum. Hedefimiz, belediye olarak vatandaşa en iyi hizmeti sunmaktır" dedi.
Başkan Özcan'ın konuşmasının ardından eski belediye başkanları ile meclis üyelerine birer teşekkür plaketi verildi.

SÖĞÜTLÜ YAĞLI GÜREŞLERİNDE, RECEP ÇAKIR BAŞPEHLİVAN OLDU
KIRKPINAR BAŞPEHLİVANI OSMAN AYNUR, RAKİBİNE YENİLEREK İKİNCİ OLDU

Söğütlü İlçemizde bu yıl 22. düzenlenen Tarım Hayvancılık ve Süt Festivali etkinlikleri çerçevesinde yapılan yağlı güreş müsabakalarında Recep Çakır birinci oldu. Belediyemiz tarafından düzenlenen Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali'nin son gününde, 26 güreşçinin katılımı ile yağlı güreş müsabakaları yapıldı. Oldukça çekişmeli geçen güreşlerde, Kırkpınar birincisi olan Osman Aynur final güreşinde rakibine yenilerek Söğütlü Yağlı Güreşlerinin ikincisi olurken, Antalya bölgesinden katılan ve 2006 Kırkpınar üçüncüsü olan Recep Çakır ise başpehlivan oldu.
Güreşleri, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Recep Yıldırım, Hasan Ali Çelik, Ayhan Sefer Üstün, AKP Sakarya İl Başkanı Yusuf Alemdar, Söğütlü Kaymakamı Bayram Ali Köse, Söğütlü Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan, Kırkpınar Ağası Adem Tüysüz, ilçe ve belde belediye başkanları ile yaklaşık 15 bin kişi izledi.
Yağlı güreşlerin sonunda Güreş Ağası Haluk Aygün tarafından birinciye otomobil hediye edilirken, başaltı büyük orta birincisine de motosiklet verildi.


 
Söğütlü Hakkında
Foto Galeri
Video Galerisi
Basında Söğütlü
 
Misyon & Vizyon
Başkan
Başkan Yardımcıları
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Müdürlükler - Servisler
Etik Kurulu
Organizasyon Şeması
Önceki Başkanlar
Faaliyet Raporu
 
Önemli Numaralar
Resmi Kurumlar
Başvuru için Gerekenler
Kentlilik Bilinci
Ulaşım Rehberi
Ak Masa - 153
Bağlantılar
 
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Müdürlükler - Servisler
 
İletişim Bilgileri
Bilgi Edinme
Ak Masa