E-Hizmet
Haber Detay
Resmi Büyüt
Söğütlü’de Geniş Katılımlı İstişare T..
Söğütlü’de Geniş Katılımlı İstişare Toplantısı Yapıldı
 
Söğütlü’de Geniş Katılımlı İstişare Toplantısı
Söğütlü Belediye Başkanlığının ev sahipliğinde yatırımlar ve gelişmeleri değerlendirmek adına ’yerel buluşmalar’ toplantısı düzenlendi.
Düzenlenen Yerel Buluşmalar toplantısına, Ak Parti İlçe Başkanı Adem Fidan ve yönetimi, mahalle muhtarları, mahalle başkanları sivil toplum kuruluşları başkanları Ziraat Odası Başkanı ve ilçemiz kanaat önderleri katılım sağladı.

Ak Parti İlçe Başkanlığı bayrağını teslim aldığı geçtiğimiz aylarda vefat eden Ramazan Karakaş’ı rahmetle anarak sözlerine başlayan İlçe Başkanı Adem Fidan, “Söğütlü, Ak Parti iktidarı ile önemli gelişmelere imza attı ve ilçelerimizin standartlarını yükselten yatırımlar gerçekleştirdi. İlçemize yapılan yatırımlar, projeler birlik beraberliğimizin nişanesidir. Büyük işleri, önemi atılımları ancak birlikte çalışma ile elde edebiliriz. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 2023 hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz. Değerli büyüklerimizden aldığımız bayrağı daha da ilerlere götürmek için hep birlikte çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.” dedi
Belediye Başkanı Hüseyin Genç,  “Bugün burada birlik beraberliğimizi pekiştirmek için toplandık,  2023 Türkiye’si için dünyaya gücümüzü gösterebilmek için birlik beraberlik içerinde olmamız çok önemli. Konuşmalarıma Afrin’deki askerimize dua ile başlamak istiyorum.  Sınır ötesinde teröristlerin bataklığını kurutmak için savaşan Mehmetçiğimize Allah güç kuvvet versin; askerimizi muzaffer eylesin.

Bizler sizlerden aldığımız güçle, geçen 4 yıl sürede seçim beyannemizde bulunan vaatlerimizi yerine getirmeye çalıştık. İmar, konut, kanalın kapatılması, köy konakları, tarla yolları, fındık desteği, sosyal ve kültürel faaliyetler ve spora destek gibi birçok alanda hizmetler verdik. İlçemizde uygulanan 18. madde imar uygulamasıyla cami yeri, okul yerleri ve sağlık ocağı yeri oluşturuldu. Aynı zamanda 12 derslik imam hatip ortaokulumuz bitti. Ve en önemlilerinden biride ilçemizin özlemi olan Söğütlü Meslek Yüksekokulu’muzun temellerini atıldı, inşaatı devam etmektedir. Dinamik ekip arkadaşlarımızla çıktığımız bu yolda her yıl, bir önceki yıl başardıklarımızın üzerine ekleyerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Söğütlü için kısa ve uzun vadede planlamalar ile hayata geçireceğimiz hizmetlerle, hissedilir derecede fark oluşturacağımıza inanıyorum. İlçemiz adına üzerimize düşen her türlü görevi özveriyle heves ve heyecanla yerine getirmeye çalışacağız. Toplantımıza katılım sağlayan tüm misafirlerimize şükranlarımı sunuyor, yerel buluşmalar istişare toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
dedi.

Programda söz alan katılımcılar ise ilçede yapılan çalışmalar hakkındaki düşüncelerini açıkladılar.
 
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
 
 

Eklenme Tarihi:22-03-2018

 
 
 
Söğütlü Katıldığı Emitt Fuarında İz Bıraktı
Bu yıl 23 üncüsü düzenlenen Emitt 2019 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Söğütlü Belediyesi, kurulan stantta pancar pekmezi ve pancar pekmezi lokumu ile ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.
05-02-2019
   
Söğütlü EMITT’e Hazır
Söğütlü Belediyesi, Dünya turizm sektörünün gözdesi EMITT Turizm Fuarı’na bu yıl da yerini alacak.
29-01-2019
   
Söğütlü‘nün Meslek Yüksekokulu Tamamlandı
Kuzeyin yıldızı olma yolunda hızla ilerleyen Söğütlü’nün uzun yıllar hayali olan Söğütlü Meslek Yüksekokulu bina inşası tamamlandı.
21-01-2019
   
Söğütlü’de Karne Heyecanı
Söğütlü’de öğrenciler, büyük bir heyecan ve umutla başladıkları öğretim yılı birinci dönemini başarılı bir şekilde bitirerek karnelerine kavuştular.
19-01-2019
   
Belediye Başkanı Hüseyin Genç’in Yarıyıl Tatili Mesajı
Belediye Başkanı Hüseyin Genç’in yarıyıl tatili mesajı:
18-01-2019
   
 
 
Söğütlü Hakkında
Foto Galeri
Video Galerisi
Basında Söğütlü
 
Misyon & Vizyon
Başkan
Başkan Yardımcısı
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Müdürlükler - Servisler
Etik Kurulu
Organizasyon Şeması
Önceki Başkanlar
Faaliyet Raporu
 
Önemli Numaralar
Resmi Kurumlar
Başvuru için Gerekenler
Kentlilik Bilinci
Ulaşım Rehberi
Ak Masa - 153
Bağlantılar
 
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Müdürlükler - Servisler
 
İletişim Bilgileri
Bilgi Edinme
Ak Masa