E-Hizmet
Haber Detay
Resmi Büyüt
Söğütlü Meslek Yüksekokulu’nun Temel ..
Söğütlü Meslek Yüksekokulu’nun Temel Atma Töreni Gerçekleşti
 

Söğütlü Meslek Yüksekokulu’nun Temel Atma Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi

11 bin 460 metrekarelik alan üzerine yapılacak olan Sakarya Üniversitesi Söğütlü Meslek Yüksekokulu’nun temel atma töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Düzenlenen törene Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Söğütlü İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Ak Parti Söğütlü İlçe Başkanı Adem Fidan, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Sakarya Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Nejat Er,  belediye başkanları, daire amirleri, öğretmen ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, 340 gün içerisinde tamamlanacak Meslek Yüksekokulunda 24 dersliğin olacağını ve 5 farklı program dalıyla hizmet vereceğini söyledi. Başkan Genç, “Şuanda burada 11 bin 460 metrekare bir alanımız var. Tabanı bin 115 metre olan yüksekokulumuz, toplamda 3 bin 350 metrekare. Okulumuzda 24 derslik olacak. İnşallah burada da 5 program üzerinde programlama yapıldı. Sakarya’da ihtiyaç duyulan ve özellikle Söğütlü’müzün bulunduğu bölgede OSB’nin çoğalması ile birlikte ihtiyaç olacak olan bölümleri tespit ettik. Okulumuz da öncelikle 3 program olacak; Elektrik Elektronik Bölümü – Elektrik Programı, Elektrik ve Otomasyon Bölümü -  Mekatronik ve Metalürji ve Malzeme Bölümü – Makine. Daha sonra da Resim Konstrüksiyon ve Otomotiv üzerinde toplam 5 program açılacak. Söğütlü’müz için Meslek Yüksekokulu geç kalmış bir sevdadır. İnşallah bu sevdamıza kavuşacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise, “Bugün temelini atacağımız yükseokul projesi, Söğütlü Belediyemizin tamamen kendi imkanları ve kendine ait bir proje. İnşallah bu proje, başkanımızın da ifade ettiği gibi süresi içerisinde tamamlanır ve Söğütlülü hemşerilerimizin hizmetine sunulur, temennimiz budur. Ben tekrar bu projenin şehrimize ve Söğütlü’müze hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’da, açılacak meslek yüksekokulunun bölgedeki sanayi kuruluşlarında ara ve teknik eleman ihtiyacına da cevap verebilecek kapasitede olduğunu ifade ederek, “Anlamlı bir temel atma törenindeyiz. Meslek yüksekokulu bölgeye her açıdan hareket getirecektir. Ayrıca Sakarya hızla sanayileşen bir il. Bu okulda açılacak bölümler ile orada ki insan gücü, ara elaman, teknik eleman ihtiyacına da cevap verecektir. Bu okullarda açılacak bölümler son derece kıymetli ve önemli. Bölgede ki açılacak yeni sanayi kuruluşlarına eleman yetiştirecek olması da cazibesini artıracaktır inşallah. Tam yerinde kurulmuş bir okul ve inşallah hayırlara vesile olur” şeklinde konuştu.
Tören, konuşmaların ardından yapılan ikram ile son buldu.

 
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
 
 

Eklenme Tarihi:21-02-2018

 
 
 
Belediye Başkanı Hüseyin Genç’in Yarıyıl Tatili Mesajı
Belediye Başkanı Hüseyin Genç’in yarıyıl tatili mesajı:
18-01-2019
   
Yeni Yıl Kutlaması
Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç’in yeni yıl mesajı
31-12-2018
   
Söğütlü’de Sıfır Atık Projesi ile İlgili Çalışmalar Başladı
Söğütlü’de Sıfır Atık Projesi’nin yaygınlaştırılmasıyla ilgili daha yeşil daha temiz bir Söğütlü için istişare toplantısı gerçekleştirildi.
13-12-2018
   
Söğütlü Belediyesi Emekli Öğretmenleri Ağırladı
Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin GENÇ, ilçede geleneksel hale getirilen 24 Kasım Öğretmenler günü programında emekli öğretmenlerle bir araya geldi.
29-11-2018
   
Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç 24 Kasım Öğretmenler Günü m..
Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı yayınladı.
26-11-2018
   
 
 
Söğütlü Hakkında
Foto Galeri
Video Galerisi
Basında Söğütlü
 
Misyon & Vizyon
Başkan
Başkan Yardımcısı
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Müdürlükler - Servisler
Etik Kurulu
Organizasyon Şeması
Önceki Başkanlar
Faaliyet Raporu
 
Önemli Numaralar
Resmi Kurumlar
Başvuru için Gerekenler
Kentlilik Bilinci
Ulaşım Rehberi
Ak Masa - 153
Bağlantılar
 
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Müdürlükler - Servisler
 
İletişim Bilgileri
Bilgi Edinme
Ak Masa