E-Hizmet
Haber Detay
İmar Kanunun 18. Madde uygulaması çal..
İmar Kanunun 18. Madde uygulaması çalışmalarında Söğütlü’de sona gelindi
 
Modern ve daha yaşanabilir şehirler kurmanın ilk adımı olan İmar Kanunun 18. Madde uygulaması çalışmalarında Söğütlü’de sona gelmiştir. Uygulamada oluşan cami yeri tapusu ilçe müftülüğüne teslim edildi.

Gündoğan ve Orta mahallelerinde gerçekleştirilen 18. madde uygulamasında oluşan cami yeri tapusunun takdimi için Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Orta Mahalle Cami Dernek Başkanı Ahmet Temel, İlçe Müftülüğüne ziyarette bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bölükbaşı, Orta Mahalle Cami imamı Abdurrahman Elmacı, Gündoğan Mahallesi muhtarı ve Orta Mahalle muhtarları ziyarette hazır bulundular.

5 bölgede yaklaşık bir buçuk yıldır sürdürülen çalışmaların sonucunda çıkan yeni tapular, hisse sahiplerine dağıtmaya devam edildiğini belirten Başkan Hüseyin Genç, “İlçemizin planlı, modern ve kaliteli bir alt yapıya kavuşmasında büyük önem arz eden 18. Madde imar uygulaması 4 bölgemizde tamamlandı. Böylece ilçemizde okul alanlarımız, yeşil alanlarımız, dini tesislerimiz de ortaya çıkmış oldu. Gündoğan ve Orta mahallelerinde gerçekleştirilen 18. madde uygulamasında bir cami yeri oluştu. Bu bölgede yeri olan tüm vatandaşlarımızın cami yeri için ayrılan alan mevzuat gereğince uygulamaya giren parsellerden kesinti yapılarak oluşmuştur. Gelecek nesillerimiz ise bu camide anne babalarımızın da hissesi var diyerek sahiplenebilecekler. İlçe halkımızın büyük bir çoğunluğunun payı olduğu bu cami alanına birlik ve beraberliğimizi temsil eden Söğütlü’nün sembolü olacak güzel bir cami yapmak istiyoruz. Söğütlü için ‘O güzel caminin olduğu yer mi?’ denilsin istiyoruz. Cami yerinin ilçemiz için hayırlı olmasını diler, Söğütlü için önemli gelişimlere basamak olan 18. madde imar uygulamasını olgunlukla karşılayıp bizlere destek olan ilçe halkımıza çok teşekkür ederim.” dedi.
 
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
Resmin Büyüğünü Görmek İçin Tıklayınız
 
 

Eklenme Tarihi:15-12-2017

 
 
 
Söğütlü’de 30 Ağustos Zafer Bayramı
96. Yıldönümünün kutlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı, Söğütlü’de ilçe protokolü, şehit yakınları, gazi aileleri ve ilçe halkının katılımıyla gerçekleştirildi.
31-08-2018
   
Söğütlü'de Bayramlaşma
Söğütlü'de geleneksel bayramlaşma programı Bayramın birinci günü protokol ve ilçe halkının katılımıyla gerçekleştirildi.
27-08-2018
   
Söğütlü'deki Hac Kafilesi Uğurlandı
Söğütlü'de hac kafilesi dualarla ve gözyaşlarıyla kutsal topraklara uğurlandı.
13-08-2018
   
Başkan Genç'ten Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Sava..
Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan’ı makamında ziyaret etti.
13-08-2018
   
Argon 18 Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası Yarışları Gerçekleştir..
Argon 18 Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası Yarışları İlk Etabı Söğütlü’de gerçekleştirildi.
12-07-2018
   
 
 
Söğütlü Hakkında
Foto Galeri
Video Galerisi
Basında Söğütlü
 
Misyon & Vizyon
Başkan
Başkan Yardımcısı
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Müdürlükler - Servisler
Etik Kurulu
Organizasyon Şeması
Önceki Başkanlar
Faaliyet Raporu
 
Önemli Numaralar
Resmi Kurumlar
Başvuru için Gerekenler
Kentlilik Bilinci
Ulaşım Rehberi
Ak Masa - 153
Bağlantılar
 
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Müdürlükler - Servisler
 
İletişim Bilgileri
Bilgi Edinme
Ak Masa